U SARAJEVU ODRŽAN ŠESTOAPRILSKI TURNIR U STRELJAŠTVU ZA OSOBE SA INVALIDITETOM

NA LINIJI GAĐANJA 100 STRIJELACA

Piše: Ismet BAJROVIĆ

Pod pokroviteljstvom Gradske uprave Grada Sarajeva i Ministarstva kulture i sporta Kantona Sarajevo, a u organizaciji Streljačkog saveza osoba sa invaliditetom Federacije Bosne i Hercedgovine, u subotu, 1. aprila, na strelištu Zetra u Sarajevu, održan je 16. otvoreni šestoaprilski turnir u streljaštvu za osobe sa invallditetom. Turnir je otvorila Edina Gabela, zamjenica Gradonačelnik. Edina se biranim riječima obratila učesnicima Šestoaprilskog turnira u streljaštvu za osobe sa invalditetom, ušesnicima turnira, poželila dobrodošlicu u Grad Sarajevo, te   strijelcima poželjela mirnu ruku i izoštreno oko i  poželjela da postignu što bolje rezultate i obećala da će Grad Sarajevo i Gradska uprava podržavati Šestoaprilski turnir za osobe sa invalditetom. Sa Edinom Gabela bila je i Amina Deljković, pomoćnica Gradonačelnika. Bilo je ovo jedno od najmasovnijih i najkvalitetnijih takmičenja naših strijelaca koji su potvrdili dobru formu i ostvarili sjajne rezultate. Na liniju gađanja izašlo je 100 strijelaca iz Sarajeva, Bijeljine, Zenice, Trebinja, Nevesinja, Tuzle, Kladnja, Banovića, Dornjeg Vakufa, Maglaja, Živinica i drugih graodva naše zemlje. Postignuti su kvalitetni rezultati, ekipno i pojedinačno. Kod muških ekipa prvo mjesto osvojila je ekipa SKI Orao iz Bijeljine sa 529 krugova. Drugo mjesto pripalo je SIK Tuzla sa 507, dok je treće mjesto zauzela ekipa Leotar RVI Trebinje sa 495 krugova. Po kategorijama invalidnosti zlatne medalje osvojili su: Šaban Fatić (Sarajevo – 182, Muamer Ajanović (Dornji Vakuf) – 184 i Enver Snajić (Živinice) – 179 krugova.

U konkurenciji žena, ekipno prvo mjesto osvojila je ekipa SIK Tuzla, sa 455, drugo SKOSI Živinice – 430 i SKOSI Zenica sa 322 kruga. Pojedinačno po kategorijama invalidnosti zlatne medalje osvojile su: Kadira Nukić – 163, Mirela Ramić  (Tuzla) – 164 i Alma Hodžić iz Živinica – 178 krugova.